Jyllandsløbet 2017.  Aarhus – Ribe – Aarhus Den 10. – 11. juni 2017.   

Loading
loading..
Jyllandsløbet2016

Jyllandsløbet 2017.  Aarhus – Ribe – Aarhus Den 10. – 11. juni 2017.   

januar 16, 2017
Kai Hansen
No Comments

Hermed indbydes alle klubbens medlemmer til Jyllandsløbet 2017.  I år er det en 2-dages tur på ca. 400 km. Fra Aarhus til Ribe lørdag, og hjem til Aarhus igen søndag. Det er 40. år i træk at Jyllandsløbet afvikles. Datoen er fastsat til den anden weekend i juni, altså  den 10. 11. juni.

Af hensyn til booking på vandrerhjemmet, er det vigtigt at du tilmelder dig så tidligt som muligt. Samtidig har vi bestemt, at for at arrangementet skal køres, skal der være mindst 20 forhåndstilmeldte allerede d 1. februar

Forhåndstilmelding kommer til at foregå via mail til mig. Husk at oplyse: Navn + adresse + mobil nr. ved tilmeldingen. (Oplys det – Jeg har ikke adgang til klubbens adresseliste)  I foråret 2017 åbner vi op for egentlig tilmelding og betaling via Klubmodul.

Se hele programmet HER

 

Layout mode
Predefined Skins
Custom Colors
Choose your skin color
Patterns Background
Images Background